четвер, 21 березня 2024 р.

 «Поезія -це мелодія душі»

У Волицькому НВК вчителем Лабою Г.М. був проведений ранок присвячений Міжнародному дню поезії, який відзначають у світі щорічно 21 березня. Українці пишаються своєю багатою літературною спадщиною. Поезія -це мелодія душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожен знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле. Найчастішою темою української поезії є боротьба за свободу та віра у щасливе майбутнє. З історією української поезії ознайомила учениця Борис Софія. На честь сьогоднішнього свята учні: Костевка Андріан, Кміть Андріана, Борис Соломія, Падяк Софія, Чижовська Софія, Полюга Софія, Мусійовська Інна, Юрга Ангеліна, Даниловська Вікторія, Сервачак Марічка ,Кущак Марічка та Ціжман Юлія , прочитали вірші патріотичні, оптимістичні від наших класиків та сучасників. Пам’ятаємо, що поезія- це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі. Все буде Україна.














середа, 20 березня 2024 р.


Ранкова зустріч " Щастя   в кожного своє".
2 клас (вч. Марків Г.І.)
Що таке щастя непросто сказати
Треба для цього в душі розцвітати.
Вміти життю усміхнутися щиро
Сонцю за обрій сказати: спасибі.
               Олена Жежук.
Шукайте щастя в дрібницях, в усмішках, в ясних весняних днях. 
Будьте щасливі! Ми всі того варті! 
З Днем щастя усіх!


неділя, 17 березня 2024 р.

 

« Обірване життя …обірвана струна…» ранок, проведений  вчителем  музичного мистецтва М.С. Телесницьким,  був присвячений В. Івасюку.

Навічно молодий композитор, поет і співак. Володимир Івасюк – талант, що вилився в шедеври української сучасної пісні, які вже багато років звучать і в Україні, і в усьому світі. Один із основоположників української естрадної музики. Автор славнозвісної «Червоної рути», понад 100 пісень, 53 інструментальних творів і музики до двох вистав. Музика – це був він сам…

З біографією  композитора та його творчістю ознайомили ведучі учні  Софія Борис та Микола Фок.

У вигляді презентації присутні в залі ознайомились з творами Володимира Івасюка , які виконували сам композитор, Софія Ротару , Назарій Яремчук, Василь Зінкевич. Прозвучали пісні у виконанні вчителів та учнів: « Мальви» учениці 3 класу Крулікевич Вікторії,  « Пісня буде поміж нас» учня 10 класу Фока Миколи, «Я піду в далекі гори» учениці 10 класу Юлії Жук, «Водограй» вчителів Телесницького М.С.та о.Івана Витрикуша, «Червона рута» учня 11 класу Олега Бочковського та всіх учасників .

У 1994 році Володимира Івасюка посмертно нагородили Державною премією України ім. Т. Г. Шевченка. А в 2009 році композиторові присвоїли звання Герой України (посмертно). Його любов до України, його пісні будуть пам’ятати всі покоління  впродовж віків. Слава Україні! Героям слава! Все буде Україна!










 

четвер, 14 березня 2024 р.


14 березня 2024 року Львівський фаховий коледж транспортної інфраструктури національного університету "Львівська політехніка " проводив День відкритих дверей.  Випускники Волицького НВК також були присутні на цій онлайн зустрічі, яка розпочалася мультимедійною презентацією про історію та студентське життя навчального закладу.

Далі з вступним словом до учнів звернувся кандидат технічних наук,  директор коледжу Груник Іван  Степанович.  Він наголосив на тому, що для нашої перемоги над окупантами, розбудови нашої країни потрібні розумні, кваліфіковані та кмітливі люди. ЛФКТІ один з кращих залізничних коледжів західної України,  що готує фахівців залізничної галузі. Директор коледжу подякував ЗСУ за можливість навчати учнів та запросив до слова викладачів , які ознайомили із провідними спеціальностями коледжу.







середа, 13 березня 2024 р.

Під час російського вторгнення в Україні вранці 13 березня 2022 року Яворівський військовий полігон було накрито російським ракетним ударом. На Львівщину було випущено 30 ракет,8 з яких на Яворівщину. За офіційними даними понад 60 загиблих та 160 поранених. В Волицькому НВК, вшанували пам'ять про загиблих захисників і захисниць, які загинули за наше майбутнє, за долю Слава Україні! Героям Слава!











вівторок, 12 березня 2024 р.

 210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ Т. ШЕВЧЕНКА

Ти нам залишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

                        М.Палієнко

       12 березня у стінах Волицького НВК було проведено літературний батл «Шлях до Т.Шевченка» (вч.Кайдан О.Д.).

      Учасниками батлу були учні 7  і 8 класів, які показали свої знання про поета і його творчість. Діти виконували різні завдання і були учасниками цікавих конкурсів («Математичний», «Історичний», «Секретний», «Мистецький»….).

        Літературний батл закінчився читанням віршів Великого поета, кожен гравець команди мав можливість продекламувати рядки з великої книги "Кобзар". 

         Переможцями стали учні 7 класу. Та головне – це позитивні емоції, спілкування, дух суперництва, відкриття таємниць творчості Тараса Шевченка. Нехай цей літературний батл буде своєрідною стрічкою у вінок шани й пам’яті поета.








понеділок, 11 березня 2024 р.

 У перші березневі дні ми знову згадуємо Великого сина нашого народу - Тараса Шевченка. З метою вшанування пам'яті Великого Кобзаря до 210 річниці від дня народження в шкільній бібліотеці проведено літературну годину “Іду з дитинства до Тараса”,метою якої є привернути увагу дітей до поетичного слова генія, виховувати справжнiй патріотизм, який включає любов до рiдноï мови та оформлено книжкову виставку "Велич Кобзаревого слова". У літературній годині брали участь читачі 2 класу з кл. керівником Марків Г.І., які декламували поезію Тараса Шевченка, переглядали книжкову виставку, розповідали цікаві факти з його життя та здійснили мандрівку його творчим шляхом. Гортаючи сторінки творчості генія, діти усвідомлюють, що Тарас Шевченко це більше, ніж митець. Ця людина давно стала символом, знаком, легендою. Його творчість - не просто поетичні рядки, а філософія і мудрість. Зав.бібліотекою Жук Л.М.













 210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Т. Шевченко. Балада "Причинна" (уривок "Така її доля... ") читає учениця 7 класу Чижовська Софія (вч. Пелещак І. І.)


неділя, 10 березня 2024 р.

 210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

Т. Шевченко. Поезія "Зацвіла в долині...", читає учениця 2 класу Анастасія Хамурда ( вчитель Марків Г. І. )


субота, 9 березня 2024 р.

 210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Т. Шевченко. Флешмоб "Мені однаково, чи буду... ", читають учні 8 класу ( вчитель Кайдан О. Д.)




 

Урок з технологій у 5 класі присвячений Великому Кобзарю (вчитель Телесницька Г. Т.).

9-10 березня – Шевченківські дні. У ці дні ми знову і знову повертаємось до Кобзаря і його слова, яке актуальне і сьогодні. Пятикласники працювали в групах над темою: Основи побудови композиції у вишивці. Саме мотиви вишивки Черкащини, де народився Кобзар, вони втілювали в композицію «Шевченкові 210 років».

Урок розпочався з вправи «Візерунок настрою», де діти із паперу виготовляли квіти різних кольорів та листочки і приклеювали їх у віночок, який розмістили під портретом Т. Г. Шевченка, вишитим завідуючою народним домом с. Волиця Л. Боднар (1990 р.). Також візерунки дівчата брали із вишитих палітурок книжок «Кобзар» випускників школи 2002 р. Група хлопців працювала над створенням та вишиванням найпростіших узорів. Під час уроку прозвучав віночок віршів Т. Г. Шевченка у виконанні учнів класу та пісень у виконанні вчителя музичного мистецтва Телесницького М. С. Одним із елементів уроку був аналіз видів орнаментів, під час якого вчителька показала рушник, в якому зображені геральдичні орнаменти (бабусі вчителя Труша А.Г.). Під час роботи учні разом з вчителем використовували вишиту композицію «Україна у вишивці» випускників 2007 р. Урок закінчився демонстрацією композицій, створених учнями, та словами:

«Борітеся – поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!»
    Т.Г.Шевченко

Дякуємо ЗСУ за проведені уроки офлайн. Все буде Україна! Перемога за нами!












пʼятниця, 8 березня 2024 р.

 210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

Т. Шевченко. Поезія "На Великдень на соломі", читають учні 3 класу ( вчитель Беднаж Б. Є. )


четвер, 7 березня 2024 р.

 210 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

Т. Шевченко. Поезія "Минають дні, минають ночі...", читає учень 10 класу Фок Микола ( вчитель Кайдан О. Д.)