Виховна робота

Олімпійський тиждень

Руханка «Крокуй до укриття» присвячена ЗСУ до Дня фізичної культури та спорту .
(Керівник гуртка Кайдан О.Р.)

Руханка «Раз, два, три» учні 1-2 кл.( Вчителі МарКів Г.І.,Беднаж Б.Є.)


Спортивно - розважальна гра для учнів 3-4 класів "Веселі старти"( Кохман В.І., Томків Г.Я.)


У рамках проведення олімпійського тижня у школі відбулися спортивні змагання з баскетболу( 8-9 клас) та волейболу (10-11 клас). Організовано виставку дитячих малюнків " Олімпійська листівка" (5-7клас вчитель Матис М.С.), проведено "Олімпійський урок" та вікторину "Знавці спорту" ( 6-8 кл. Кайдан О.Д., Чорнопис Н.І., Крулікевич Г.М.)


     На базі Волицького НВК 22.09.2022року відбувся спортивно-масовий захід присвячений ОЛІМПІЙСЬКОМУ ТИЖНЮ. У цьому заході брали участь 50 учнів 5-7 класів із 8 шкіл Шегинівської сільської ради.
Змагання проходили з таких видів: біг, стрибки зі скакалкою, стрибки у довжину з місця, човниковий біг 4х9 м., та командні естафети.
Переможці з кожного виду змагань були нагороджені грамотами та медалями. А учасники змагань були нагороджені за активну участь медалями відділу ОКТМС Шегинівської с/р , а їх було немало - 30 грамот та 50 медалей.



21 вересня- «Міжнародний день миру»
    Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі.
З метою формування розуміння питань, пов’язаних із миром, про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей та на підтримку ми з дітками створили плакат з нетрадиційною технікою малювання на тему: «Нам потрібне мирне небо"( Кайдан О.Р.,Матис М.С.)

З нагоди Міжнародного дня миру у школі відбулася загальношкільна акція " Голуб миру" в рамках якої учні із бажанням виготовили паперових голубів з побажанням усім людям злагоди, щастя, добра, миру в серцях та миру у нашій рідній Україні.
(Педагог організатор Тамака О.М.)

А мир такий крихкий, як порцеляна,
Немов кришталь, що б’ється на друзки.
Хоч пісня щастя всім така жадана…
То ж хочеться, щоб мир був на віки.
Бо коли мир, тоді сміються діти,
Бо є в них тато, мама, хліб, сім’я…
Й дорослим також є чого радіти:
Є мрія, щастя, пісня солов’я…
Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні. З учнями Волицького НВК були проведені години спілкування ( 1 клас - Марків Г.І., 2 клас -Беднаж Б.Є., 3 клас - Кохман В.І., 6 клас - Чорнопис Н.І., 9 клас - Станько В.М.) -"Діти України - за мирне небо ! "

У шкільній бібліотеці організована книжково-ілюстративна виставка "Ми - єдині, ми- за мир". Проведено годину спілкування "Миру - мир", головна мета якої: ознайомити читачів з історією виникнення цього свята, сприяти вихованню в них почуття патріотизму, національної гордості, любові до рідного краю.
Учні виготовили голубів, які символізують мир у всьому світі.Кожен голуб ніс у собі побажання мирного неба над нашою Батьківщиною та припинення військових дій на території України.Сьогодні ми вклоняємося нашим захисникам, віримо в ЗСУ, у справедливість та нашу Перемогу. Слава Україні! Героям слава! ( Бібліотекар Жук Л.М.)


































Національно - патріотична акція "Подякуй Герою!"
Дякуємо нашим героям - мужнім чоловікам і жінкам, які стоять на захисті країни. Нехай сили ніколи не покидають вас! Нехай Пресвята Богородиця завжди оберігає вас! Миру нам всім, добра і любові! Слава Україні! Героям слава!






Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову.
Л. Костенко
До Дня рідної мови і Дня пам‘яті Небесної Сотні учні 10 класу підготували флешмоб «Я люблю Тебе, Україно…», бо наша зброя сьогодні - це Слово. (Вчитель Кайдан О.Д.)
Автор вірша: Ілона Верхівська-Ельтек


Герої такі не вмирають,
Вони будуть вічно живі.
Героїв завжди пам'ятають
На небі й на рідній землі!
З метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та пам’яті Героїв Небесної Сотні у школі відбувся єдиний урок " Пам'яті Небесної Сотні" для учнів 1-11 класів. Під час уроку учні згадали найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час революції Гідності 2013-2014 років. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто поклав своє життя за свободу і незалежність, за майбутнє нашої держави. У шкільній бібліотеці оформлено книжкову викладку "Небесна Стоня - історія безстрашних". Національну свідомість учнів, любов до своєї Батьківщини зміцнювали українські патріотичні музичні перерви.
Пам'ятаймо своїх героїв! Вічна слава Героям!

18 лютого 2022 року у Волицькому НВК вчителем історії Дац М.Ф. було проведено виховний захід присвячений пам'яті героям Небесної Сотні.У заході взяли участь учні 9 ,10 класів. Діти переглянули відео про трагічні події 2014 року. Учні розказували вірші та співали пісні присвячені героям Небесної Сотні Вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.





#UAразом, об’єднані Україною
Відповідно до Указу Президента України Володимира Зеленського від 14 лютого 2022 року N53 та з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз,інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість 16 лютого 2022 року оголошено Днем єднання.
З учнями Волицького НВК було проведено загальношкільну лінійку, піднесено Державний Прапор України, учні виконали гімн України та пісню «Зродились ми великої години». В єдності наша сила!

#День святого Валентина 💕🎊💘
Конкурсно-розважальна програма "Валентин та Валентина 2022"









Учнівське самоврядування Волицького НВК сердечно вітають вчителів, учнів та батьків із Старим Новим роком!!!


Учні 1 класу відсвяткували свій перший ювілей - "100 днів у школі". Весело і цікаво провели час першачки, згадали моменти шкільного життя, поринули у мрії. Щасливі дитячі личка сяяли від незабутніх вражень.










Різдво наближається...
Саме час дарувати рідним тепло,робити добрі справи,любити близьких.
Різдво-найвеличніше свято,яке приносить світло ідоброту в наші душі. Ці радісні дні-дні милосердя, всепрощення, коли всі серця сповнюються великою любов'ю.
В цей час, коли відбуваються різні дива, у 6 класі вчителем зарубіжноі літератури Ліпецькою О.Р. проведено нестандартний урок ,,Диво Різдва,, (за повістю Ч. Діккенса ,,Різдвяна пісня в прозі,,). Під час вивчення теми,Оксана Романівна ставить за мету формувати в учнів найкращі людські якості: совість, справедливість, милосердя. На прикладі головного героя повісті дає учням зрозуміти ,,Що робить людину щасливою?,, ,як можна змінити своє життя, ,,переродитися,,.
Учні здійснили мандрівку в різні країни світу і дізналися як святкують в них Різдво. Вчителем використано такі форми роботи як:
-асоціативне гроно
-ланцюжок помилок героя
-робота з текстом
-складання сенкану
-впізнай героя
-робота в парах
-виготовлення новорічноі прикраси
-мікрофон
А підсумком уроку-подорожі пролунали слова із повісті ,,Нехай буде над кожним із нас Боже благословення, Його любов і ласка!,,
А гучна колядка українською й англійською мовами була завершальним етапом уроку.


#День Святого Миколая 2021
❄️🎅🏼👼
Напередодні найулюбленішого свята дітвори у нашу школу завітав Святий Миколай. Діти радісно і тепло його зустріли: виконували пісні, розповідали вірші, проявили танцювальну майстерність, дарували щиру дитячу посмішку. Дітки цілий рік старанно вчилися, намагалися бути чемними та слухняними за це Святий Миколай наділив їх солодкими та смачними подаруночками, і чемних, і не дуже, бо всі вони для нього любі та милі.
Щира подяка всім, хто приєднався до проведення свята. Нехай Святий Миколай принесе із собою щастя, мир та благополуччя у кожну українську домівку!

Команда Волицького НВК,учасник обласного фіналу спортивно-масового заходу "Олімпійське лелеченя"




Діти – найдорожчий скарб, наша гордість і надія. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх є нашим найбільшим обов’язком. Тільки тоді вони зростатимуть здоровими, щасливими та впевненими у прийдешньому дні.
Колектив, батьки та діточки Волицького ДНЗ висловлюють щиру подяку керівництву відділу освіти та керівництву Шегинівської ТГ за солодкі подарунки та іграшки до дня Святого Миколая.
Завдяки Вашій небайдужості, Вашій активності, Вашому розумінню всіх наших життєвих проблем - ми працюємо!
Ще раз, - величезне спасибі! Ми цінуємо турботу про розвиток дитячого садка!



З метою популяризації настільного тенісу, організації оздоровчої і виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров'я дітей та підлітків,підвищення соціальної активності та пропаганди фізичної культури серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Шегинівської сільської ради на базі Волицького НВК 09.12.2021року було проведено змагання з настільного тенісу.
Змагання проводилися у двох групах: середній 5-9 та старшій- 9-11 класи, окремо у юнаків та дівчат. Учениця 7 класу, Волицького НВК, Борис Софія була нагороджена за зайняте 2 місце серед дівчат та учень 11класу Рабей Дам'ян за зайняте 3 місце серед хлопців. Дякуємо всім учасникам.








Під час проведення щорічної акції "16 днів проти насильства" класним керівником 10 класу було проведено годину спілкування "Насильство. Види насильства. Інтимне селфі в Інтернеті - жарт чи небезпечний ризик?". Учні переглянули відео "Online сексуальне насильство над дітьми в Інтернеті". Обговорили злочин, який побачили на відео, зрозуміли такі поняття як "секстинг" і "онлайн-грумінг" та наслідки, які виникають. Переглянувши презентацію, учні ознайомилися як слід діяти та де можна отримати допомогу у разі потрапляння в ситуації секстингу та онлайн-грумінгу.


Щорічно 1 грудня в усьому світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
З метою формування здорового способу життя, підвищення рівня обізнаності учнів про ВІЛ/СНІД, його профілактику й толерантного ставлення до ВІЛ-інфікованих з учнями 9 класу, соціальним педагогом Крулікевич Г.М. і вчителем основ здоров'я Чорнопис Н.І. було проведене заняття у формі усного журналу «Ми проти СНІДУ».
Учні пригадали основний теоретичний матеріал з проблеми ВІЛ-СНІДу, проаналізували нові статистичні дані щодо його поширення у світі та в Україні, змоделювали різні ситуації реальної взаємодії з ВІЛ-позитивними людьми на основі толерантного ставлення, переглянули відеоролик «Правда про СНІД».
Учасники освітнього процесу під музичний супровід пісні «Захисти життя» у виконанні Віктора Павліка мали змогу прикріпити червону стрічку на символічне дерево толерантності з віл-інфікованими, як символ боротьби зі СНІДом та символ співчуття, підтримки та надії на прекрасне майбутнє без СНІДу.

З учнями 8 класу, соціальним педагогом Крулікевич Г.М., було проведено заняття "Стоп насильству".
Учні обговорили поняття "насильство", з'ясували основні причини його виникнення та шляхи подолання.Підсумком уроку стало виготовлення символічної синьої стрічки, як нагадування про те, що необхідно боротися з насильством.




Музичний номер «І плакала свіча в скорботі…». (кер. гуртка Кайдан О.Р.)


#Голодомор_1932_1933
Історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє.
Бо там, де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.
Голодомор – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору та виховання в учнів поваги до її історичного минулого, класними керівниками 5-11 класів, було проведено уроки пам'яті «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».
Учні пригадали події 1932-1933рр, переглядали відео, слухали спогади очевидців, виготовляли незабудки пам'яті та хвилиною мовчання вшанували пам'ять невинно замордованих людей.


Голод 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам'яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого - це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.До дня пам'яті жертв Голодомору та політичних репресій у читальному залі шкільної бібліотеки оформлено книжкову виставку " Пам'ятаємо про Голодомор..." На виставці представлено документи, публікації про геноцид української нації. свідчення тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль спричинені тоталітарним режимом. З користувачами бібліотеки проведено огляд літератури "Голгофа голодної смерті", під час якого ознайомлено присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки- голод в Україні.
У пам'ять про невинно загиблих запалили свічку, мовчали,молились і десь в душі ота свічка житиме вічно, як нагадування про мільйони жертв геноциду. (Зав. бібліотекоюЖук Л.М.)





Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам'ять жертв Голодомору.
Учні початкової школи розпочали день ранковою зустріччю, під час якої згадали мільйони жертв Голодомору 1932-33 років. Пізніше діти переглянули короткометражну стрічку "Червоне намисто".
Школярі вирізали квітки - незабудьки, які прикріпили на панно пам’яті, розмальовували свічки,опрацювали вірш «Хлібчик запашний» Лесі Любарської і поділилися окрайчиком хліба.










З метою відзначення Дня пам'яті жертв Голодомору у Волицькому НВК було проведено низку заходів, серед яких , акція "Запали свічку" та музичний номер у виконанні учениці 8 класу Жук Юлії "Свіча".
До організації долучилися педагоги організатори( Тамака О. М., Лаба. Г.М.), керівник музичного гуртка Зоряне сяйво Телесницький М.С., та заступник директора з НВР Маланчук М. Ю.


З учнями 1 класу (вчитель -Беднаж Б.Є.), 2 класу (вчитель - Кохман В.І.),
3 класу (вчитель - Томків Г.Я.) 4 класу (вчитель - Марків Г.І) була проведена робота над виготовленням плакатів "Ми проти насильства".







"Стався до людей так,як хочеш, щоб вони ставилися до тебе"!
З цих слів розпочалася година спілкування " Я вмію поважати себе та інших" у 2 класі.
Метою заходу було виховувати повагу один до одного та самого себе,вміти налагоджувати доброзичливі стосунки у колективі.
Діти переглянули відео(демонстрування справ,гідних поваги),а також була проведена робота у групах(вчили висловлювати повагу до інших людей).
Діти на "Серцях доброти" записували позитивну рису характеру свого товариша та малювали квітку, на яку схожий кожен із них.
Усі квітки оформлювалися в "букет" класу.
Наприкінці другокласники вирізали "Долоньки добрих справ".
Усі зрозуміли,що життя є краще,коли навколо панує любов та повага один до одного!






Україна - територія гідності і свободи💙💛. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої держави, але українці довели свою любов, честь і мужність. Україною потрібно пишатися і просто неможливо не любити її ! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни. Давайте зберігати і оберігати цей скарб! А наша сильна і демократична Україна буде берегти і захищати нас.
З нагоди цього свята учні 5-7 класів Волицького НВК взяли участь у конкурсі малюнків на тему: « Мій друг з майдану».
Переможцями стали :
І місце - Лев Павло(5кл)
ІІ місце- Гавриляк Кароліна (5кл)
ІІІ місце- Хомік Івона (6кл).
Діти своїми малюнками розповідають нам про те, що Україна – це не війна. Україна – це мир, і діти прагнуть жити в мирній Україні.🇺🇦





#День_Гідності_та_Свободи
Поезія «Плакала калина» читає учениця 10 класу Тамака Аліна (вчитель Кайдан О.Д.).

#День_Гідності_та_Свободи
"Вільні творять майбутнє" - тема години спілкування, проведеної у 3 класі вчителем Томків Г. Я. Головною метою заняття було показати учням, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. Діти грали в гру "Хороший - поганий", зачитували цитати відомих людей про свободу, переглянули відео "День Гідності та Свободи".


З метою попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод класними керівниками 1-11класів Волицького НВК 19.11.2021року було проведено Національний урок з безпеки дорожнього руху " Безпечна дорога додому".
Сподіваємося, що наші учні будуть щоденно використовувати отримані знання , дотримуватися техні безпеки на дорозі та берегти своє здоров'я.

Під таким гаслом пройшов кольоровий тиждень у 2 класі.
Мета такого тижня полягала в тому, щоб викликати інтерес до навчання, виявити і посилити здібності дітей.Різноманітні форми і методи допомогли розвивати творчість дітей, вчили бути кмітливими та креативними.
Кожен день тижня мав свою тематику та колір:
•понеділок-день природи-зелений.
•вівторок- був червоний, інтелектуальний.
•середа- день жовтий-колір радості та оптимізму.
•четвер- день синій-колір миру.
•п’ятниця-фіолетовий-колір дружби.
Кожен день “Кольорового тижня” пройшов на високому емоційному підйомі та позитиві.





Виховна година у 9 класі до Дня Гідності та Свободи.Мета якої,розвивати почуття гордості до своєї Батьківщини,розуміння єдності і цілісності України,відповідальність за долю своєї держави.



До дня Гідності і Свободи в 5 класі Волицького НВК (класний керівник Чорнопис Н.І.) був проведений усний журнал «Україна – країна нескорених» , метою якого було ознайомити учнів з історією виникнення свята; пояснити поняття «гідність» та «свобода»; формувати розуміння єдності і цілісності України, виховувати почуття особистої відповідальності за долю держави.
Під час заходу учні дізналисьпро події Майдану в Києві, Революцію Гідності та Свободи, під час якої український народ піднявся на боротьбу за свою гідність.
На вирізаних долоньках діти бажали миру, добробуту та щастя Україні і її жителям.




З метою розвивати в учнів почуття національної свідомості та громадянської активності, кл.керівником 8 класу В .Станько було проведено виховну годину, присвячену Дню Гідності та Свободи на тему "Україна-країна нескорених".
Учні підготували інформацію про хронологію подій, які відбувалися з 21 листопада 2013 року на майдані Незалежності.
Також було переглянуто відео- ролик "Революція Гідності,пишемо історію",завдяки якому учні наочно змогли побачити події Єврореволюції.
Діти розширили свої знання про революцію Гідності,ознайомилися із поняттями національної свідомості та громадянської активності.





До дня Гідності і Свободи для учнів 6 класу була проведена зустріч у Народному домі. Де зав. бібліотекою Боднар Л.М. розповіла учням про події 2013- 2014 років. Презентувала фотовиставку, на якій зображені наші односельчани, які були учасниками Революції Гідності.
Розповіла про живий ланцюг, який проходив через наше село і став початком цих подій. Дітям сподобалась цікава і змістовна розповідь про події з Майдану.






До Дня Гідності та Свободи в шкільній бібліотеці оформлено книжкову виставку "Вільні творять майбутнє", на якій представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані, а також світлини Героїв Небесної Сотні.




До Дня Гідності та Свободи у 4 класі проведено годину спілкування. Учні переглянули презентацію "Свобода та людська гідність". Діти міркували, що для них означає свобода, гідність. На пелюстках квітки записували, що робити,аби почувати себе гідним. Розглядали ситуації, в яких можна назвати людину гідною.




Першокласники вперше ознайомились із поняттями гідність і свобода. Зрозуміли, що у дорослих є почуття відповідальності за долю України, за щасливе дитинство і майбутнє їхніх дітей. Учні переглянули відеоролик, слухали поетичні рядки про події, які відбувалися на Майдані Незалежності, вирізали символічні сердечка в знак подяки за мир та свободу на нашій землі.



19 листопада в 10 класі пройшла година спілкування "Героям Слава!", присвячена Дню Гідності і Свободи". Метою було пригадати події, які відбувалися в країні, формувати розуміння єдності та цілісності України, готовність служити Батьківщині та стати на захист її інтересів, усвідомлення цінності людського життя.
Переглянувши презентацію, учні пригадали про події, які відбувалися в країні. Кожен з учнів мав можливість висловити свою відповідь на питання: Що таке гідність?, Чи бачили ми її?, Чи маємо ми її?.

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи.
Цей день -це вшанування подій в історії сучасної України,які змінили життя українців,їх бачення світу,своєї держави і себе.
У 2 класі була проведена година спілкування "Слава Україні! -Героям Слава!"
Учні разом із вчителем Кохман В.І. переглянули відеофільм про події 21 листопада 2013 року. Другокласники виготовили лепбук "Україна територія гідності та свободи" та провели акцію "Ангели пам'яті".
Героїв Майдану вшанували хвилиною мовчання. Школярі висловили своє ставлення до почутого та побажали рідній Україні миру та процвітання!








Напередодні дня Гідності та Свободи, з метою вшанування патріотизму і мужності українців, які стали на захист прав і свободи національних інтересів українського народу, з учнями 7 класу було проведено виховну годину " Революція Гідності".
Учні пригадали події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності в 2013-2014 роках, провели асоціації до слова гідність та хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв, які віддали життя за незалежність та свободу України.
Ми сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.




#Твори_добро_це_просто
До Всесвітнього дня доброти з учнями 3 класу проведено цікаву та пізнавальну бесіду " Добро починається з тебе!"
Доброта - це краса людської душі. Саме тому так важливо формувати уявлення дітей про добро, вчити учнів оцінювати вчинки людей на основі життєвих ситуацій, виховувати у дітей чуйне ставлення до людей та усього навколишнього світу.
Соціальний педагог Крулікевич Г.М.





🍁 Свято осені — це завжди феєрична, сповнена яскравих барв і дивовижних персонажів казка. Така осіння вечірка овочів пройшла сьогодні у 2 класі(вчитель Кохман В.І.)
Усі дітки із задоволенням співали пісні,танцювали, розказували віршики, прославляючи осінь за її красу та врожаї.
Осіннє свято було веселе, яскраве і захоплююче. Діти отримали багато позитивних емоцій.





Щороку, 9 листопада, в Україні відзначають свято- День української писемності та мови, мета якого згуртувати українців навколо рідного слова. З нагоди цього свята відбувається Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Тож уже 21 рік радіодиктант збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та шану до рідної мови.
Учні 9 класу Волицького НВК (вчитель Ліпецька О.Р.) та вчителі приєдналися до написання радіодиктанту національної єдності «Слідом за пам’яттю ».
Свій авторський текст продиктував відомий український письменник Юрій Андрухович.
Школярі доторкнулись до джерел духовної культури рідного народу. І дійшли до розуміння, що «Нам чужого не треба, нам би Своє зберегти!»








У рамках тренувань з відпрацювання дій на випадок пожежі у Волицькому НВК була проведена навчальна евакуація учнів, вихованців та усіх працівників закладу. За присутності Яворівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області.
Були присутні: провідний інспектор відділу запобігання надзвичайних ситуаціям Яворівського РУ ГУ ДСНС України у Львівській області Ігор Володимирович Куп‘як,та працівники 26 ДПРЧ9ДПРЗ Яворівського району Львівської області.
Також для учнів 3-4 класів була проведена акція «ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ, ДОПОМОГТИ». Де діти мали змогу ознайомитись із пожежною машиною та її функціями, які виконуються при пожежі.
Щиро дякуємо, нашим рятівникам за допомогу в проведенні навчань!

Напередодні відзначення Дня Захисника України та українського козацтва, згідно річного плану роботи школи, відбулося свято "Козацькому роду нема переводу".
Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.
Дякуємо за організацію та проведення свята керівникам гуртків Федаку В.В., Телесницькому М.С., Кайдан О.Р. та педагогу - організатору Тамаці О.М.








Веселі, завзяті, сильні, юні спортсмени Шегинівської ОТГ взяли участь у спортивних змаганнях "Шкіряний м'яч" на базі Волицького НВК. Ми раді вітати всіх учасників, нехай переможе найкращий. Плідна праця, гарний настрій ,нові знайомства супроводжували наших спортсменів .
Дирекція Волицького НВК висловлює подяку вчителю фізичної культури Трушу А. Г. за якісну підготовку учнів до змагань та вітає з перемогою команду Волицького НВК за зайняте перше місце у змаганнях "Шкіряний м'яч". Також , ми щиро дякуємо в.о. голови Шегинівської ОТГ Павуцьо О.В., яка нагородила всіх учнів грамотами , кубками, дипломами та звернулася до дітей з словами підтримки та привітання.


Начальником СВГ ВП Яворівського РВП ГУНП у Львівській області капітаном поліції Козаком В. спільно з старшим інспектором ювенальної превенції Петик В. було проведено бесіду з учнями 2-3 класів на тему:" Правила дорожнього руху".
Учні із захопленням слухали розповідь поліцейського про його щоденну роботу,обов'язки та ставили багато запитань. Діти мали можливість зробити фото в автомобілі та відчути себе в ролі поліцейського.










Булінг (цькування) - тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого та молодіжного середовища.
Сьогодні проблеми цькування і насильства в учнівському середовищі стають перепоною для досягнення мети та всебічного розвитку дитини. Допомога дорослих дуже потрібна для дітей та молоді в будь якому віці. Саме для того, щоб діти розуміли значення " булінгу", вміли відрізнити булінг від жарту, знали до кого звернутися у випадку цькування, соціальним педагогом, Крулікевич Г.М., були проведені заходи: заняття з елементами тренінгу " булінг СТОП" ( учні 4, 5 кл.); бесіда "Булінг та протидія йому" ( 6, 7кл.); виготовлення буклетів "Стоп булінг".
Учні отримали практичні поради як не стати жертвою булінгу, навчилися розрізняти види булінгу, дізналися як діяти в ситуації,коли стали свідком цькування.
Пам'ятаймо, що кожна людина є індивідуальною, тому приниження її честі та гідності карається законом!





День вчителя #2021
Напередодні чудового свята, Дня працівників освіти, в нашій школі відбулося свято вшанування вчителя "Спасибі, любі вчителі!". Із самого ранку у класах панувала особлива святкова атмосфера.
Чудовий настрій, теплі слова вітання, квіти, листівки - це найкращий подарунок від учнів, педагогам, за їх непросту й благородну працю, за увагу та терпіння, за бажання бачити своїх учнів успішними та щасливими.
За шкільною традицією День вчителя - це день учнівського самоврядування. Цьогоріч десятикласники побували у ролі "вчителів". Звичайно, усі хвилювалися, але учні виявили неабияку наполегливість і старанність.
Зі щирою промовою до освітянської родини звернулися начальниця відділу освіти Клемра М.І., яка побажала довгої світлої долі, а також творчого пошуку всім освітянам, та в.о. голови Шегинівської ТГ Павуцьо О.В., яка вручила грамоту вчителю математики Матис Й.Е. за сумлінну та плідну працю, унікальний вчительський талант, справжній професіоналізм, успіхи в організації навчально процесу та з нагоди Дня працівника освіти.
Дякуємо всім за вітання та чудовий настрій!



Відзначення Всеукраїнського дня бібліотек свідчить про глибоку повагу народу до скарбниць духовних надбань людства. Зібрання інтелектуальних і культурних цінностей української нації підкреслює історичну роль друкованого слова в житті суспільства.
З нагоди цього свята в шкільній бібліотеці з учнями 2 класу проведено бібліотечний урок " Перше знайомство з бібліотекою".Бібліотекар розповіла юним читачам про історію першої бібліотеки на Україні, засновником якої був Ярослав Мудрий, про значення книг у житті людини, про правила користування бібліотекою, про бережливе ставлення до книги.Перше знайомство з бібліотекою для дітвори було надзвичайним, загадковим і казковим.





28 вересня у 10 класі класним керівником проведено Олімпійський урок-вікторину "Олімпійська мить". Учні були поділені на дві команди: хлопці та дівчата. І змагалися у конкурсах "Дай відповідь", "Відповідай одним словом", Розгадування кросворду, "Хто автор?", "Назви вид спорту". Учні активно відповідали на питання, присвячені олімпійським іграм та їх історії. Та почерпнули багато нової та цікавої інформації.








Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина. Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
З нагоди Дня миру згідно плану класного керівника в 5 класі ( кл.керівник Чорнопис Н.І.) і 7 класі ( кл.керівник Крулікевич Г.М.) були проведені години спілкування : " Ми за мир " і "Ми хочемо у мирі жити". Учні дізнались про історію виникнення свята , традиції відзначення цього дня у світі та Україні, почули легенди про голуба як символа миру .
Діти власноруч виготовили паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. До кожного паперового голуба прикріпили свої листи, в яких бажають усім людям здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими.


В рамках проведення Олімпійського тижня у Волицькому НВК відбулися змагання з волейболу між командами 10-11 класу. Гра проходила у цікавій, командній боротьбі. Діти продемонстрували своє вміння грати у волейбол. Перемогу здобули учні 11 класу.






#Олімпійськийтиждень2021
ПІДСУМКИ СПОРТИВНО-МАСОВИХ ЗМАГАНЬ УЧАСНИКІВ НВК
16.09.2021р. на наливному майданчику на базі Шегинівської ЗОШ І-ІІІ ст., відбувся спортивно-масовий захід присвячений "ДНЮ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ. Участь у цьому заході брали участь 80 учнів 6-7 класів з 9 шкіл Шегинівської сільської ради. Змагання проходили з таких видів: біг 30м., стрибки зі скакалкою, стрибки у довжину з місця, човниковий біг 4х9 м., набивання волейбольним м'ячем (дів.), жонглювання футбольним м'ячем (хл.) та командні естафети.
Волицький НВК представляли такі учні 6 і 7 класів: Витрикуш Любомир,Правдюк Юрій, Гринаш Андрій, Чурило Павло, Качмар Володимир, Кутник Христина, Борис Софія, Мусійовська Діана, Пегетяк Христина, Правдюк Віктор, Кучур Каміла. Учні здобули разом 10 медалей та 10 грамот.

Учні Волицького НВК відвідали військову частину ЗСУ. Під час екскурсії учні члени гуртка "Стрілець" ознайомились із службою та побутом військових, отримали початкові знання з будови стрілецької зброї.
Керівник гуртка Федак В.В.







Учні Волицького НВК продовжують брати активну участь в конкурсах, розвагах, змаганнях присвячених Олімпійському тижню у школі. Відтак, сьогодні було проведено спортивне змагання між 3-4 класами "Веселі старти", де діти не тільки працювали в команді, але і весело провели час. (Вчителі: Томків Г.Я., Марків Г.І.).


#Олімпійськийтиждень2021
У Волицькому НВК відбувся конкурс та виставка робіт малюнка на спортивну тематику серед дітей.
Конкурс проводиться з метою популяризації фізичної культури і спорту серед дітей-вихованців закладу та заохочення дітлахів до щоденних занять фізичною культурою і спортом.
Перед художниками різного віку постає завдання за допомогою олівця або фарб розповісти про своє бачення здорового способу життя, улюблений вид спорту та спортивні уподобання.
Переможцями серед дітей цього закладу стала Хомік І.(6клас), друге місце посіла Борис С. (7 клас) і третє Чижовська С. (5клас)
Вчитель: Матис М. С.





#веселі перерви😜
Веселі, енергійні, захоплюючі ігри, цікавий комплекс фізичних вправ на свіжому повітрі для учнів початкової школи.
Спорт - це рух до здоров'я!🤽‍♀️🤸🏼‍♀️🤸
Тому рухайтесь, і все буде добре!😜👍



14.09.2021 року начальником СВГ ВП Яворівського РВП ГУНП у Львівській області капітаном поліції Володимиром Козаком з учнями 9-11 класів Волицького НВК було проведено профілактичну бесіду на тему: «Здоровий спосіб життя».
На даній зустрічі були присутні директор ЦНСП Шегинівської сільської ради Вінярська М.Л. та фахівець з соціальної роботи ЦНСП Шегинівської сільської ради Гук І.М..
В рамках зустрічі було проведено урок фізичної культури з учнями 10 класу: «Урок з поліцейським ».








Гучний дзвінок зібрав на подвір'ї Волицького НВК учнів, вчителів, батьків та гостей...
Радісні і усміхнені, завзяті і сповнені нових сил учні школи зібралися тут, щоб розпочати цікаву і захоплюючу подорож у країну знань. З привітальним словом до дітей та учителів звернулася керівниця закладу Мусійовська Ю. О. ,зазначивши, що наш навчальний заклад пишається своїми учнями та випускниками. Оскільки за результатами ЗНО наші випускники посіли перше місце в Шегинівській ОТГ та друге в Яворівському районі.
Святкування розпочалося з молитви, піднесення прапора України,виконання гімну. Також були вручені похвальні листи кращим учням школи. А ще ми з нетерпінням чекаємо на повернення за свої парти ученицю 2 класу Ковальську Ліліану та учня 11 класу Мусійовського Юрія, для якого однокласники зробили приємний сюрприз, і сьогодні разом з класним керівником Федаком В.В. завітали до лікарні у місто Львів.
Любі наші діти, ростіть на радість вашим батькам, щоденно поглиблюйте свої знання, черпайте найкраще від учителів та бережіть себе.
З повагою дирекція Волицького НВК.



Літо - прекрасна пора для відпочинку. От і 16 червня 2021 року учні 8-10 класів(22 учні) відпочивали під час екскурсії (відповід. Бурбіль Л.І., Труш А.Г.). Діти відвідали заповідник Тустань, який знаходиться біля села Урич Львівської області. Побували на тустаньських скелях, побачили як виглядала фортеця, порозважалися на еко-майданчику та відвідали площадку, на якій відбувається фестиваль середньовічної культури "ТуСтань!", напилися води із джерела. Також відвідали Трускавець. Прогулялися та оглянули місто, побували біля джерела Юзя, пограли у волейбол на спортивній площадці. І всі щасливі й задоволені повернулися додому. Дякуємо всім за надану можливість і за допомогу в організаціі поїздки.


Літо...Як довго його чекали діти! Це пора канікул, час для активного відпочинку. І справді, надзвичайно активним був день (15 червня 2021р.), проведений у Парку розваг "Уруру" учнями 4 класу ( класний керівник Беднаж Б.Є.).
Це величезна територія для задоволення дитячих душ, широкий вибір атракціонів, необмеженість у часі. Емоції "зашкалювали": весь день у русі, море вражень, усі веселі та щасливі, діти в захваті, бо могли робити цього дня лише те, чого вони прагнуть. Сміх і радість злітали у небо. Як приємно було бачити радість в дитячих оченятах. І як небагато потрібно для їхнього щастя. Тож нехай у кожної дитини цього літа воно буде веселковим.



Шкільні екскурсії — чудова можливість дізнатися багато нового і цікавого про різні куточки світу. Такою можливістю для учнів 6 та 7 класу Волицького НВК була поїздка в Океанаріум що у м. Львові. Учні з великою цікавістю поринули у немовірний світ краси та неповторності, світ океану. В океанаріумі діти побачили велику кількість жителів океану, та ознайомилися з їхнім походженням. Також учні мандрували містом Лева, набували нових навичок (гра у боулінг) та весело незабутньо проводили час.




Команда учнів Волицького НВК брала участь у І етапі дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «СОКІЛ» («Джура»). Третє місце наше. Ви МОЛОДЦІ!


















Прощання з початковою школою (вчитель Беднаж Б.Є.)

Сьогодні - випускний, і початковій
Ми скажемо: «Навіки прощавай,
Наш незабутній, осяйний, казковий,
Чудовий, любий, наш Дитинства край!»❤️



Ось і прийшла хвилююча, радісна і одночас сумна хвилина прощання з рідною школою. Сьогодні на Ваших очах бринить сльоза , чиста мов кришталь, сповнена спогадів, мрій і сподівань на світле майбутнє. Ми відпускаємо Вас в життя і покладаємо на Вас великі надії. Нехай завжди і у всьому Вам щастить, станьте добрими людьми, вмілими фахівцями, ніколи не зупиняйтеся на досягненому, ставте перед собою мету і впевнено крокуйте до неї.
Живіть щасливо , радуйте батьків, станьте гідними синами та дочками України. Ми пишаємося Вами. І пам'ятайте, що двері школи завжди відкриті для Вас. ❤️









Літні канікули -прекрасна пора, хороший привід для радості і відпочинку.
Ось пройшов ще один навчальний рік, де учні 5 класу не лише вчилися, але і були активними учасниками шкільного життя.
1 червня - у День захисту дітей, для п’ятикласників була організована поїздка у зоопарк «Лімпопо» у с. Меденичі та екскурсію у садибу І.Франка у с.Нагуєвичах.
Дитинство -золота пора, а діти - наше майбутнє, які повинні від життя отримувати найкраще.


Останній урок у початковій школі
(4 клас вчитель Беднаж Б.Є.)
Нам завжди було цікаво,
Ми стали, мов одна сім'я.
Життя проходило яскраво
В країні – школа на ім’я!
Це наша – початкова школа,
Усе тут радістю бринить.
Шум, радість, щастя, гра довкола
Нам тут цікаво було жить!


Прощання з буквариком учнів першого класу Волицького НВК. (Вчитель Костецька Софія Вікторівна)

Святковий флешмоб до дня Вишиванки 2021



Україна моя вишивана, під таким девізом пройшов день для учнів Волицького НВК.
З нагоди Всесвітнього дня вишиванки діти , вчителі і вихователі брали участь в модному дефіле, читали поезію про красу і велич української вишиванки, провели танцювальний флешмоб, а також , символічно зробили карту України із вишитих рушників які символізують єдність і соборність нашої держави.
Слава Україні! Героям Слава!.



Волицький НВК приймає естафету від Шегинівського ЗДО та передає
Мостиська Другі ЗДО



Презентація вишиванок учнями 4 класу

Дефіле учнів 2 класу Волицького НВК



Навчально польові збори 2021.
Під час проведення НПЗ серед учнів 11 класу юнаки відпрацьовували тактичні дії, малих тактичних груп в двійках і трійках на час ведення навчальних бойових дій в наступі і в обороні .
Навчалися учні діяти в подоланні міно-інженерних загороджень, проходження місцевості зараженої радіоактивними, хімічними речовинами, бактереологічними засобами, вміти вести точний вогонь по танках ,броньованих машинах, літаках і вертольотах.
При проходженні занять з домедичної підготовки , юнаки та дівчата відпрацьовували надання допомоги потерпілим при пораненнях ,кровотечі, переломах, вивихах .
В бігу на 2000 м був першим Кость Назар ,в метані гранати на дальність відзначились Шкульський Павло 40м. В стрільбі із пневматичної гвинтівки був кращий Беднаж Павло. Закінчились навчально польові збори виконанням військових пісень. Юнаки і дівчата 11 класу отримали відміні оцінки, набувши знання і практичні навички НПЗ, готові до служби у збройних силах України і зможуть захищати суверенітет української держави зі зброю в руках.
НПЗ проводили вчителі Захисту України Федак Володимир Васильович, та Лаба Галина Мирославівна






















В рамках річного плану роботи Волицького НВК вчителем основ християнської етики отцем Іваном Витрикушем було проведено екскурсію з учнями 9 класу до храму Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Настоятель церкви змістовно розповів дітям про історію будівництва храму, з яких частин він складається та їхнє призначення.
Було згадано багато біблійних притч та розповідей, які пов‘язані з іконами храму. Учні переконалися в красі і величі храмових ікон.



Група «Метелики» вітає своїх матусь з прийдешнім святом Матері

Чорнобиль...
Сьогодні, 26 квітня, тисячі людей схиляють голови, вшановуючи пам'ять тих людей, котрі рятували від біди прийдешні покоління. Скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах людей. Ця трагедія навіки оселилась у людських серцях.
Учні 4 класу разом з класним керівником (кл. кер. Беднаж Б.Є.) провели годину спілкування "Чорнобиль - довгий слід трагедії ". Діти переглядали відео про Чорнобиль, малювали малюнки, уявляючи ті страшні події, створювали колаж. Вони усвідомили героїчні подвиги тих людей, котрі віддали своє життя, борючись із катастрофою.




#Пам'яті Чорнобильської трагедії#
В пам'яті українського народу Чорнобильська трагедія - день болю, суму, який забути та викреслити з нашої пам'яті неможливо. Пам'ятаймо тих, хто захистив світ від страшної біди, ціною власного здоров'я, а інколи життя! Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться у серцях народу!!!

2021 рік - рік 35-річчя Чорнобильської катастрофи.На виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління, яке має знати та пам'ятати про долі сотень тисяч відомих та безіменних приборкувачів оскаженілого "мирного атому" та його жертв у шкільній бібліотеці бібліотекарем Жук Л.М. з учнями 4 класу проведено годину-пам'яті "Чорнобиль! Ти у моїй крові !". Присутні читачі дізналися про страшну катастрофу на Чорнобильській АЕС та її наслідки, яка вже 35 років висить над Україною. Бібліотекар ознайомила з літературою на книжковій виставці "Мужність і біль Чорнобиля" та порекомендувала прочитати художні твори Л.Костенко, І.Драча, Л.Вірини та інші про страшні події 1986 року.Вшанували загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки в пам'ять про них.




22 квітня міжнародною спільнотою відзначається Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля.
З метою відчувати красу природи, виховувати любов і бережливе ставлення до неї, формувати почуття прекрасного, до захисту краси довкілля та сприяти формуванню етичних взаємин людини з довкіллям, учні 5 класу із вчителем Чорнопис Н.І. провели екскурсію “Краса природи Землі – це одне з джерел, що живить доброту, сердечність і любов” дистанційно.


До дня народження великого українського поета, мислителя та художника Тараса Григоровича Шевченка, педагогом організатором Тамакою О.М., проведено квест гру "Стежками Тараса".
Учасники гри, учні 6-8 класів, із активним бажанням перемоги, виконували завдання, які отримували на станціях під назвою: " Шевченкова родина", "Історична", Поетична", Скрита абетка". Під час гри учні проявили свою активність, знання, кмітливість, наполегливість, вміння працювати у команді. За результатами гри перше місце зайняла команда 6 класу.
Дякуємо всім за участь у квест грі!
Вітаємо переможців!🌷






В рамках річного плану роботи та з метою вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка, класним керівником 6 класу, Крулікевич Г.М, було проведено інтелектуальний конкурс "Пізнаємо Кобзаря".
Учні взяли участь у таких конкурсах: "Розминка", "Родинне дерево", " Поетична зупинка", "Шевченко- хто він?", "Які я знаю твори Т.Шевченка".
Також учні дізналися цікаві факти про славетного Кобзаря та склали асоціативний ряд до слова "Шевченко".
Така робота сприяла розвитку творчих вмінь учнів, логічному мисленню,були виявлені нові факти з біографії Шевченка як письменника, поета, художника, громадянського діяча.






Читацький марафон " Почитаймо разом Кобзаря", щоб знов поринути у безмежний світ Тарасового слова, доторкнутися до образотворчої спадщини майстра та пройти тернистим шляхом письменника.
Для кожного з нас Кобзар означає так багато, що складається враження, ніби ми про нього все знаємо. Та це лише враження, він невичерпний і нескінченний. (Організовано шкільним бібліотекарем Жук Л.М.)







Талант - то крапля здібностей і море праці.
(Григір Тютюнник)
📖 9 -10 березня - Шевченківські дні .
Спадок, який створив Тарас Шевченко понад 2 століття тому, став джерелом натхнення для багатьох сучасних митців. Завдяки творчому підходу та свіжому погляду, безліч текстів, образів, картин Кобзаря отримали друге життя у 21 столітті. Тому 207-й день народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.
Соціальні мережі цього дня рясніють креативними привітаннями з днем народження Шевченка. І ми не змогли оминути цю подію та задля вшанування пам’яті цієї , насправді ,сакральної постаті для всіх минулих, сучасних та прийдешніх поколінь українців у Волицькому ДНЗ «Сонечко» старшій групі «Бджілки» з вихователем М. С. Матис було виготовлено вихованцями портрет Т. Г. Шевченка. Над яким вихованці трудилися 2 дні, бо Кобзар наш, ним гордиться цілий світ. І ми , малеча , любимо і знаємо про нього та вчимося у Генія творити!

Є у нашій українській літературі імена, що увібрали у себе живу душу народу, стали часткою його життя. Таким ім'ям для нас стало ім'я Т.Г.Шевченка. Його поезія викликає в людей почуття гордості і захоплення красою, своєю силою і народною мудрістю.
З нагоди 207-річниці з дня народження поета в шкільній бібліотеці до уваги користувачів діє книжкова виставка "Велич Кобзаревого слова". У бібліотеці в теплій весняній атмосфері з молодшими читачами пройшла година спілкування "Нас єднає Тарасове слово". Дітям цікаво було слухати розповідь бібліотекаря Л.М.Жук про дитячий і творчий шлях Тараса Шевченка.
Маленькі читачі продекламували вірші Великого Кобзаря та переглянули книжкову викладку.




З метою збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу та виконання Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», протягом тижня з учнями Волицького НВК було проведено роз’яснювальну роботу щодо важливості збереження первоцвітів, які занесені до Червоної книги України. Зокрема учні 2-11 класів взяли участь у таких заходах:
2 клас
- Створення композиції «Пролісок»;
3 клас
- Перегляд відео «Збережіть первоцвіти»;
- Виставка малюнків;
4 клас
- Виготовлення об’ємних первоцвітів з гофрованого паперу;
6 клас
- Відеоролик «Охороняймо первоцвіти разом»;
7 клас
- Відеоролик «Первоцвіти –просять захисту»;
8 клас
- Конкурс віршів «Весняні квіти»;
9 клас
- Екогодина «Збережемо первоцвіт»;
10клас
«Червонокнижні первоцвіти « - позакласна робота , вчитель біології Федак В.В.
11 клас , 5 клас
Бесіди «Охорона первоцвітів»,«Первоцвіти – перша усмішка», позакласна робота , вчитель географії Чорнопис Н.І.


Щороку першими проявами весни є поява першоцвітів. Вони кольоровими промінчиками виглядають на лісових галявинах та гірських пагорбах, вкриваючи їх мальовничими килимами. Під назвою першоцвіти біологи об’єднують ранньовесняні квіти, що розпускаються ще до появи листків на деревах. Природа їх розмальовує у яскраве забарвлення, яке неможливо не помітити на тлі темного лісового покриву чи залишках снігу на пагорбах гір.
Отож, з метою збереження першоцвітів у Волицькому ДНЗ у групах були проведені заняття:
1. Молодша група «Ромашка»– інтегроване заняття «Весняні первоцвіти».
Вихователь Н. Р. Пилип
2. Середня група «Метелики»– аплікація (комплексне заняття) «Перші весняні квіти).
Вихователь Г. С. Борис.
3. Старша група «Бджілки» - заняття з аплікації в нетрадиційній техніці виконання «Гарна квітка весняна». Вихователь М. С. Матис



Щороку, наприкінці зими та на початку весни, в Україні проводиться Всеукраїнська акція «Первоцвіт». Відповідно до плану заходів Волицького НВК в 5 класі вчителем Чорнопис Н.І. був проведений урок з природознавства у формі усного журналу на тему : "Первоцвіти - перша посмішка весни."
Метою усного журналу було ознайомити учнів з рослинами-первоцвітами; розширювати знання про рослинний світ; розкрити значення природоохоронної роботи, підвести дітей до усвідомлення необхідності зберігати, примножувати природні багатства; ознайомити з Червоною книгою України, виховувати любов та бережливе ставлення до живої природи.
Створюючи сторінки журналу п“ятикласники знайшли багато інформації про первоцвіти.
Зібраний матеріал учні презентували і спільно з вчителем виготовили лепбук, який вмістив: загальну інформацію про первоцвіти, легенди, вірші, загадки, казки ,цікаві факти, фото- матеріали.
“Не знищуйте квіти! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель. Хай лісові квіти тішать око, серце і душу всіх, хто прийде слідом за вами у ліс. Адже первоцвіти – безцінний дар природи, перша посмішка весни, прикраса лісів!” - такими слова вчитель закликав учнів охороняти перші весняні квіти.











Сьогодні , 26 лютого учні 9 класу, Волицького НВК мали зустріч з інспектором сектору ювенальної превенції відділу превенція Яворівського РВП старшим лейтенантом поліції Писко Юрієм Богдановичем , який провів бесіду на тему : «Запобігання поширення булінгу».



До 150 - річчя від дня народження Лесі Українки в шкільній бібліотеці оформлено тематичну книжкову виставку " Співачка досвітніх вогнів" та огляд літератури біля книжкої виставки. Сподіваємось, що ім'я Лесі Українки буде жити вічно в душі наших читачів.





Поезія Лесі Українки «Стояла я і слухала весну...» у виконанні учениці 9 класу - Тамаки Аліни (вчитель Кайдан О.Д.)


Поезія Лесі Українки «Хто вам сказав, що я слабка...» у виконанні учениці 9 класу - Чорнопис Анастасії (вчитель Кайдан О.Д.)

Поезії Лесі Українки устами дітей.🌾У виконанні Сервачак Марічки 3 клас (вчитель Марків Г.І.) та Чижовської Софійки 4 клас (вчитель Беднаж Б.Є.).


Флешмоб до 150-річчя від Дня народження Лесі Українки.

Поезія «Contra spem spero» у виконанні учнів 9 класу: Тамаки Аліни, Костевки Анджеліки, Чорнопис Анастасії, Бонк Олени та учениці 11 класу Мелех Мажени.
Вчитель Кайдан О.Д.


У Волицькому НВК відбулась акція "Допоможи птахам перезимувати". Учні школи виготовляли і розвішували годівнички, підгодовували птахів, помагали їм перебути морози.










"Людина починається з добра"

«Людина починається з добра», саме під такою назвою було проведено відкриту виховну годину у 5 класі.
Метою цього заходу було вчити дітей творити добро, бути вихованим і ввічливим, удосконалювати свою культуру поведінки.
Класний керівник, Кайдан О.Д. у своїй роботі використала різні форми і методи роботи. Діти з цікавістю складали слова із розсипанок, пробиваючи кульки, виготовляли квітку добра і зла. Грали у гру «Оціни поступок». Учні із захопленням переглядали відео і слухали пісні. Захід завершився піснею «Твори добро», під яку отримали подарунки від вчителя. Наше свято вдалось ! Море радості і приємних емоцій.

В 4 класі відбулася конкурсна програма до Дня Святого Валентина. Беднаж Б.Є. ознайомила учнів із історією виникнення Дня Валентина. Мета заходу: розвивати в дітей допитливість, почуття взаємної поваги, вміння висловлювати свої почуття, повагу і любов до ближніх, навички роботи в парі.💖

Учні взяли участь у різних конкурсах. Зокрема їм сподобалися : "Збери подругу на побачення", "Подаруй мені серце", "Ласкаве слово", "Пригости подругу", "Танець з кулькою🎈", "Моя половинка". Учні власноруч виготовили Валентинки для конкурсу. Веселі розваги закінчилися цікавою несподіванкою - подарунками для хлопців і дівчат.🎉🎊


Спогад про Майдан

Учні 6 та 7 класу Волицького НВК побували у народному домі села Волиця ,де для них була організована зустріч із Наталею Бочковською, яка є учасницею кривавих подій, які відбулися на Майдані Незалежності у лютому 2014 року.
Пані Наталя розказувала дітям, як мирні протести переросли у криваве протистояння, а також діти переглянули світлини та пам’ятки про події семирічної давності. Своїм прикладом п.Наталя показала, як кожен із нас може бути патріотом своєї держави, а не стояти осторонь, адже її не злякали: далека дорога, холод на вулиці , кулі, які літали над головою. ЇЇ відвага та патріотизм є прикладом для підростаючого покоління.
Зав.народним домом Л.Боднар було проведено майстер-клас «Ангели памяті» ,де діти власними руками виготовляли ангелів, які символізували героїв Небесної Сотні.








#Згадуймо минуле заради майбутнього!

     Під таким гаслом напередодні Дня Героїв Небесної сотні у Волицькому НВК було проведено тематичні години спілкування з учнями 1-10 класів. Класні керівники 6-7 класів Станько В.М., Крулікевич Г.М., разом з своїми вихованцями відвідали народний дім села Волиця, де відбулася зустріч з волонтером Євромайдану Бочковською Н.С.
    Діти запалювали свічки пам‘яті, вшановували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні, переглянули відеофрагменти, тих страшних подій, які стали початком нового відліку в історії України.
    Шкільним бібліотекарем Жук Л.М. організовано виставку історичної літератури та фотовиставку: «Світлина мужності»! Під керівництвом педагога організатора Тамаки О.М. учні шкільного самоврядування проведи акцію: «Ангели майдану».
    Важко збагнути героїзм і відвагу людей, які здолали страх і повстали проти несправедливості і свавілля, які за свої переконання у ще мирній тоді країні віддали життя. Герої Небесної сотні- різні люди з спільною мрією. Вони мріяли про краще життя для своїх дітей, онуків, для нас з Вами.
     20 лютого- День смерті і сліз, День відродження нації... Це відродження не закінчилося тоді... Воно триває і досі. Щогодини, щодня триває боротьба за наше майбутнє. Тому ми зобов’язані пам‘ятати!

# Пам‘ять має значення!
Сьогодні діти - завтра народ.
В. О. Сухомлинський

Дитина є повноцінним членом суспільства, має свої права та обов'язки, про які має бути обізнана з самого малечку.
Саме тому , з учнями 5 класу, соціальним педагогом, Крулікевич Г.М., було проведено заняття "Права дитини в Україні" у ході якого учні ознайомилися з правами дитини, з основними документами в яких зазначені їхні права, навчилися визначати порушення прав на прикладі казок, а також не забули і про свої обов'язки. Цікавою для них стала вправа"Витинанка",яка дала зрозуміти, що ми всі різні, але є щось, що нас об'єднує - наші права!
Головний висновок, який зробили діти під час заняття - це те, що правові знання потрібні всім і завжди, в тому числі і повсякденному житті. І завдання кожного – дотримуватися своїх прав і обов’язків, не порушуючи прав і законних інтересів оточуючих людей.












У Волицькому НВК Шегинівської ОТГ відбувся урок мужності "Герої Крут - нащадків взірець". Урок провела в 10 класі вчитель історії Дац М.Ф.
Переглянувши фільм "Битва під Крутами", учні закріпили і поглибили знання про трагічні події давнини. Вчитель розвинула в учнів почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого.
Учнями був прочитаний вірш "На Аскольдовій могилі".
У шкільній бібліотеці було організовано, бібліотекарем Жук Л.М. виставку «Пам‘ятаймо героїв Крут» для учнів НВК.







Згідно виховного плану Волицького НВК, класним керівником 7 класу, Станько В.М, було проведено виховну годину присвячену Дню Соборності України під назвою «Я люблю Україну» у формі гри-вікторини.
Сьогоднішня гра- це інтелектуальне змагання для тих, хто любить Україну, відчуває себе українцем, і хоче перевірити й поповнити свої знання про її історію, географію, культуру.
Виховна година складалася з таких конкурсів: «Історична вікторина», «Географічний», «Народознавчий», «Асоціативний», у яких учні брали активну участь.
Виховну годину відвідали директор НВК, Мусійовська Ю.О та заступник директора Маланчук М.Ю, які оцінювали конкурси.
На завершення класний керівник показала учням відео з Богданом Ступкою «Я люблю Україну», щоб діти зрозуміли, що наша Україна - неповторною.








Чарівний і довгоочікуваний день - день Святого Миколая. Святий Миколай – один із найшанованіших святих у світі.

У цей день Миколай Чудотворець ближче до нас як ніколи! В цей день він почує та зрозуміє всі наші прохання і бажання...
Все, що ми бажаємо близьким людям, обов'язково збудеться!
Ось і в групі «Бджілки» сьогодні відбулося обрядове дійство «Піжамна вечірка» на честь Святого Миколая. Дошкільнята розіграли виставу, де лунали пісні про найулюбленішого святого, найщиріші слова побажання , світлої і теплої вічності, здоров'я і щастя, любові!
Самі діти розповіли про те, що іноді бувають нечемними , то замість Святого Миколая у чарівну грудневу ніч до них приходить чортеня Антипко. Воно залишить під подушкою непослухів пучок вербових різочок. Але це буває дуже рідко, бо дітки в більшості слухняні та старанні на радість батькам.
Свято підготували: вихователь М. С. Матис та муз.керівник М. С. Телесницький.
П. С. Приємного перегляду🥰♥️








День Святого Миколая – одне з найсвітліших і найрадісніших свят. Кожна дитина сподівається на маленьке диво і з нетерпінням його чекає.

Сьогодні дошкільнята групи «Метелики» нарешті дочекалися дива – сам Святий Миколай, завітав до діток на свято! До цього свята малюки готувалися заздалегідь: вчили вірші, співаночки, рухливі ігри. Адже всі ми знаємо, що Миколай любить чемних, ввічливих, вихованих діток і саме таким приносить подарунки. На завершення свята Святий роздав солодощі дітворі, та побажав їм бути здоровими, добрими та терплячими, і чекати його на наступний рік.









В холодну зимову пору❄️, усі з нетерпінням чекають на одну незвичайну ніч – ніч, коли до них приходить Святий Миколай🎄. Для того, аби отримати дарунок🎁, наші діточки старались бути слухняним та добре поводитися протягом усього року. Вчили віршики, старанно готувалися та з нетерпінням чекали... Ось і сталося диво - до наймолодших діток у садочку теж завітав Святий Миколай!!!
Група "Ромашка" бажає усім якомога більше радісних подій!☺️















Напередодні дня святого Миколая учні Волицького НВК разом з вчителями терпляче чекали Небесного Гостя . Діти приготували святкові ялиночки , сніжинки❄️, прибрали свої класні приміщення , вивчили багато віршів і колядок. Миколай приніс подаруночки 🎁, а разом з ними - надію на світле майбутнє нашої країни.


    Учні Волицького НВК долучилися до збору продуктів харчування, засобів гігієни та інших речей першої необхідності. Також працівниками школи було наліплено вареники, які невдовзі будуть куштувати наші захисники на сході України. Бажаємо Вам міцного здоров’я та щасливого повернення додому.


Заступником з НВР Маланчук М.Ю., було проведено заняття з учнями 5 класу на тему: " Стоп насильство". Учні мали можливість систематизувати свої знання про прояви насильства та дізналися як діяти, якщо ти став жертвою насильства. Також діти виготовили кольорові долоньки як символ того , що всі ми різні, але - важливі. Кожний пальчик містив напис про побажання один одному добра, поваги, бережливого ставлення до свого оточення.










#16днів Проти Насилля

    Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

"Цінуй життя - зупини СНІД"- під таким гаслом пройшла профілактична бесіда місцевого фельдшера Іванової О.О. з учнями 9 класу.

    Такі бесіди допомагають учням усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, уберегти себе від цього страшного захворювання, зробити правильний вибір у житті.





#16днів Проти Насилля

    Одною з найактуальніших проблем у підлітковому середовищі всіх країн світу є насильство. Саме цій проблемі було присвячено заняття "Булінг!🤚Стоп" проведене соціальним педагогом з учнями 7 класу.

    В ході заняття учні намагалися зрозуміти поведінку "агресора", "жертви", "спостерігача". Навчалися шукати шляхи виходу зі складної ситуації створивши "Квітку безпеки". Зрозуміли проблему насилля та жорстокості, особливо до яких наслідків вони можуть привести.




Запалювання свічок - традиційний спосіб вираження поваги та шани.  Напередодні Дня пам'яті жертв Голодоморів у Волицькому НВК педагогом організатором, Тамакою О.М. , за участі заступника директора з навчально-виховної роботи, Маланчук М.Ю., проведено акцію "Не дамо згасити свічку пам'яті!". Передаючи свічку пам'яті вбитих голодом жертв комуністичного режиму, учні через поезію передали невимовний біль, незагоєну рану українського народу, яка пекучим болем пронизує пам'ять багатьох поколінь.

    "Пам'ять - наш реванш за мільйони вбитих. Вона робить нас сильнішими. Кожен в Україні може долучитися до збереження пам'яті та правди про Голодомор запаливши свічку у вікні своєї домівки" - з таким закликом до учнів звернулася заступник директора з НВР.

     Шкільним бібліотекарем підготовлено книжкову викладку "Голодомор - геноцид українського народу", яка розкриває одну з найтрагічніших сторінок української історії.

Нехай традиція "вогнику пам'яті" у вікні лишається гуртуючим українську націю, символом. Запалімо свічку скорботи і пам'яті!


Великий Голод був найбільшою катастрофою, яку Україна пережила — як щодо кількості жертв, так і щодо людських страждань. Ідеться про життя мільйонів. Тому Ми не можемо мовчати.

     На вшанування пам’яті убієнних було проведено виставку малюнків серед учнів 5-7 класів « Я ніколи не посмію цього забути...», вчитель ОМ Матис М.С. Метою якої було вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховання в учнів особистісних рис громадянина України, патріотизму.



Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Зараз щороку Україна прихиляє коліна перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років. І 27 листопада в 9 класі проведено годину спілкування "Україна пам'ятає!", на якій учні переглянули короткометражний фільм "Я про них пам'ятатиму" і дізналися багато цікавих фактів.






     Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932-33 років все одно хвилюватиме серця людей. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією подією. І ми повинні берегти пам’ять про тих, хто намагався вижити у цей час у далекому «голодному році».

    У 5 класі була проведена виховна година «Запали свічку пам’яті ». Класним керівником було підготовлено композицію «Свічка у кетягах калини».

    П’ятикласники переглянули фільм про голодомор «Голодний дух» та відео «Зернятко надії». Діти інсценізували легенду «Ти преніс мені яблуко».

      Під звуки пісні «Голодомор» ансамблю Барвінкова країна, учні засвітили свічки пам‘яті.






Традиційно в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам'ятний день жертв Голодомору 1932-1933рр.

   25 листопада з учнями 6 класу, класним керівником, Крулікевич Галиною Михайлівною, було проведено урок пам'яті "Згадуємо, сумуємо, не забуваємо".

    Учні хвилиною мовчання та запаленими свічками вшанували пам'ять закатованих голодом жертв геноциду Українського народу. Переглянуті відео спогади викликали сльози, сум та співчуття до очевидців тих подій.

    Розуміння, співчуття свідчать про те, що підростаюче покоління усвідомлює увесь страх тих подій.







... історія нас горем вчить,

Щоб не забулось незабутнє.

Бо там, де пам'ять не мовчить,

Там щастям повниться майбутнє.

      "Не дамо згасити свічу пам'яті" саме на таку тему відбулася виховна година у 7 класі, приурочена дню пам'яті жертв голодомору.

Під час виховної години учні вирізали та клеїли незабудки як символ того що ми пам'ятаємо цю трагічну сторінку нашої історії.

     Також кл. керівник зачитувала слова очевидців, тих людей яким вдалося вижити у цій боротьбі із таким страшним ворогом як голод,але вони втратили дітей,батьків,братів та сестер.

     Діти із скорботою вшанували пам'ять, тих чиє життя забрав голод,хвилиною мовчання та запалили свічку пам'яті .






   Щороку в четверту суботу листопада світ відзначає пам’ять жертв Голодомору. Цей день пам’яті — унікальна нагода всім замислитися над цією трагедією, над геноцидом українського народу.

      Учні початкових класів розпочали день ранковою зустріччю, під час якої згадали мільйони жертв Голодомору 1932-33 років. Пізніше діти переглянули короткометражну стрічку «Червоне намисто» - проникливу розповідь маленької дівчинки про життя у 1933 році.

      Школярі виготовили квітки-незабудки, які прикріпили на панно пам‘яті. Також діти опрацювали вірші, запалювали лампадки на знак пам‘яті жертв Голодомору та на кінець поділились окрайчиком хліба.











Учні 10 класу із класним керівником Федак В.В., провели відеоогляд фільму: "Початок революції Гідності та Свободи".





Учні 8-го класу, Волицького НВК (кл. керівник Лаба Г.М.) взяли участь в годині спілкування до Дня Гідності та Свободи України.

Класний керівник розповів про історію Майдану, а учні розказали вірші присвячені Дню Гідності та Свободи України.


20 листопада у 9 класі класним керівником Бурбіль Л.І. було проведено годину спілкування до Дня Гідності і Свободи. Учні пригадали подіїї, що відбувалися на Майдані Незалежності, переглянувши презентацію. Хвилиною мовчання вшанували всіх, що загинули у боротьбі за свободу, цілісність та єдність держави. Потім учні працювали в групах і складали асоціативні грона до понять "гідність" та "свобода". Відобразили значення цих понять у вигляді двох квіток.















#ТОЛЕРАНТНІСТЬ#дружба#школа#

Протягом тижня у школі діяла шкільна пошта " Мені приємно тобі сказати...", яка дала можливість дітям сказати одне одному слова подяки, добрі, лагідні слова тим, хто їм подобається. Всі, хто отримував листи, були приємно здивовані, та відчували велике задоволення. Адже гарні слова завжди піднімають настрій та вселяють оптимізм. Сподіваємося, що у нашому закладі стало більше розуміння, доброти та миру!

Україна – це територія гідності і свободи.

      На передодні Дня гідності та свободи учні 7 класу разом з класним керівником , В.Станько, відвідали народний дім села Волиця з метою ознайомитися із сторінками історії України, що стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня.

       Завідуюча народним домом Л.Боднар підготувала для учнів книжкову та фото виставку,а також ознайомила учнів із мешканцями села Волиця та Тщенець які були учасниками Революції Гідності та Помаранчевої Революції.

Класний керівник ознайомила дітей із поняттям "гідність" та "свобода",а також розповіла про історію виникнення свята.

    Великим здивуванням для учнів було побачити на світлинах з Майдану батька одного з учнів!Діти зрозуміли що герої не тільки на плакатах,а вони є і серед нас,і ми ними гордимося.

    Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості.







«Свобода існує для того, хто кудись іде»

(Антуан де Сент—Екзюпері).

    Саме під таким гаслом 20 листопада у 2 класі класоводом Томків Ганною Ярославівною було проведено урок до Дня Гідності та Свободи, головним завданням якого було допомогти учням зрозуміти значення власної гідності. Діти ділилися своїми думками про те, що таке свобода і гідність, грали в гру «Хороший—поганий», сформували свій ланцюжок гідності.

       Потім учителька роздала учням «метелики свободи» з написаними на них цитатами відомих людей про свободу, які запропонувала залишити у себе як нагадування про те, що свобода — це найцінніше, що є в людини. Адже бути вільним та мати почуття гідності — означає не перекладати відповідальність за своє життя на когось.






У 4 класі пройшла година спілкування "Герої не вмирають...Просто йдуть..." Вчитель Беднаж Б.Є. провела словникову роботу: діти визначили поняття "свобода" і "гідність". Слухали розповідь вчителя про єдність, незалежність, про виховання у школярів національної самосвідомості та любові до рідного краю. Учні читали вірші , слухали пісню "Пливе кача", вшановували пам'ять героїв Небесної сотні.







Мова - державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови немає країни -

Мову,як матір любіть!

    У День української мови та писемності учні 1-го класу з вчителем Гамар С.В. на уроках приймали участь в інтелектуальних іграх, конкурсах, вікторинах, які розширювали та збагачували їхні знання про рідну мову, розкривали творчий потенціал учнів. Діти активно працювали у групах, у вікторині «Скарбниця народних казок» узагальнили свої знання з українських казок, а також інсценізували уривок з казки «Коза-дереза».








Жити нерозумно,нестримано-означає непогано жити,

але  повільно помирати.

                                                                                              Демокріт

     13 листопада у 7 класі класним керівником, Станько В.М, був організований та проведений тренінг на тему "Шкідливі звички,чи життя в задоволення".

     Під час тренінгу учнів було поділено на три групи:"Ми проти наркотиків","Ми проти алкоголізму" і "Ми проти куріння".Вчитель провела з учнями гру "Брей-ринг" а також кожна група розповідала про те звідки взялися такі згубні для життя людини звички.

    Також було продемонстровано відеоролики про шкідливий вплив алкоголю,куріння та наркотиків на життя підлітків.

    Кредом тренінгу було:"Ми здорове покоління",якого кожен з учнів класу будуть дотримуватись!!!!






До відзначення Дня української писемності та мови долучилися учні початкової школи, які взяли участь у мовознавчій вікторині "Мова моя солов'їна". За звання кращого знавця української мови змагалися команди "Пізнайки" (3 клас) та "Чомусики" (4 клас). Загадки, прислів'я, цікаві запитання стали випробуванням для учнів під час проходження завдань. Усі команди були активними та швидкими, цілеспрямовано йшли до своєї перемоги!

Дякую учнівському самоврядуванню за участь у підготовці та проведенні заходу.

Бережімо, шануймо, любімо, вивчаймо рідну мову - це невмирущий голос України!


Мова – це доля нашого народу, і вона залежить від того,

 як ревно ми всі плекатимемо її.

                                                                                         Олесь Гончар

       З метою популяризації української писемності та мови у шкільній бібліотеці з учнями 6 класу проведено годину спілкування "Українська мова - душа нації". Бібліотекар, Жук Любов Миколаївна, розповіла про тяжку долю нашої співучої мови, про її шлях до здобуття статусу державної, згадали славетних майстрів рідного слова.

      Учні разом з класним керівником, Крулікевич Галиною Михайлівною,виготовили газету " Українська мова - душа українського народу". Таким чином вони продемонстрували, що варто дбати про чистоту та красу рідної мови, пам'ятати про її вишуканість, гармонійність та милозвучність.





                              Sunflower

Щорічно, учні нашої школи є учасниками Міжнародного конкурсу із зарубіжної літератури «Sunflower» (вчитель Ліпецька О.Р.).

    У конкурсі взяло участь 35 учасників 1-11 класів. Наші любителі літератури досягнули високих результатів.

   Найвищою нагородою - Дипломом 3 ступеня Всеукраїнського рівня нагороджений 1 учень. Дипломом 3, 2, 1 ступеня регіонального рівня - 7 учнів. Дипломами переможця конкурсу на шкільному рівні - 15 учнів.

   Любіть книги - це наші добрі друзі й порадники на все життя.


СТОП булінг#

     Під таким гаслом проведено заняття з учнями 4 класу, соціальним педагогом Крулікевич Галиною Михайлівною.

     В ході заняття учні активно обговорювали проблему булінгу, до яких наслідків він може привести. Навчилися проводити асоціацію до слів "булінг" - "антибулінг", а також

відрізняти булінг від гумору, наводити приклади позитивного та негативного впливу однолітків, а головне зрозуміли, як протидіяти булінгу.





СТОП БУЛІНГ!

    3 листопада 2020 року у Волицькому НВК заступником директора з НВР Маланчук М.Ю. було проведено тренінгове заняття з учнями 5 класу на тему: «Булінг. Як себе захистити?».

    Діти дізналися про явище булінгу, його причини та види. Учні активно обговорювали різні шляхи захисту дитини від булінгу в шкільному середовищі.

    З метою виявлення ознак цькування у класі було проведено анонімне анкетування. Діти отримали кольорову стрічку, кожен колір якої символізує про те, що всі ми різні, але маємо поважати один одного, тому що всі ми люди. Від так учнями 5 класу була створена кольорова павутинка дружби.           






«Люби і знай, свій рідний край»

    Під таким гаслом вихованці гуртка «Патріот-громадянин» (кер. Ліпецька О.Р.) відвідали бібліотеку Народного дому с. Волиця.

 Під час екскурсії учні із цікавістю слухали розповідь Боднар Л.М.. Допитливо розглядали елементи старої української хати, та багату колекцію вишитих рушників. Дізналися багато цікавого про історичні і культурні цінності сіл Волиця і Тщенець.

     Турбота про розвиток національних традицій, звичаїв, бережливого ставлення до рідної землі - головне спрямування виховання підростаючого покоління.


Дорогі вихователі та всі працівники дитячого садка! Бажаємо вам нескінченного терпіння, адже саме ви – це перші люди після батьків, з ким діти проводять так багато часу. Саме ви робите величезний внесок в їхнє виховання. Бажаємо щоб від дитячого галасу ніколи не втомлювались, а тільки радіти разом з маленькими бешкетниками кожному новому дню, кожній новій ідеї.

Будьте щасливі, живіть в достатку, радості та добробуту! Теплоти вам і розуміння, любові та поваги, краси та радості на довгі роки.


   

    Дорогі наші вчителі! Вітаємо вас з Всесвітнім днем вчителя! Високо цінуємо щедрість ваших люблячих сердець, ваше терпіння і розуміння, відданість справі і любов до нас — своїх учнів! Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості тіла й духу, радості від вашої нелегкої праці і усіляких успіхів в особистому житті! Нехай вас оточують повага і любов, доброзичливість і милосердя, життєрадісність і наша вдячність!











«Спасибі вчителю».

  2 жовтня учнями 11 класу , педагогом організатором Лабою Г.М., класним керівником Дац М.Ф. та вчителем музики Телесницьким М.С було проведено святковий концерт з нагоди Дня вчителя «Спасибі вчителю».

  На святі були цікаві конкурси для вчителів, одинадцятикласники побували у ролі вчителів, де своїм артистизмом підняли настрій усім присутнім, чудові пісні звучали в дарунок для педагогів, також хвилиною мовчання пом'янули педагогів які відійшли у вічність.

    З вітальним словом для педагогів виступила голова Волицької ОТГ Марія Михайлівна Дик. Де побажала вчителям здоров‘я, наснаги та вихованих і розумних дітей.

  На завершення свята усіх вчителів привітала В.о. директора Юля Остапівна Мусійовська.





«Мій рідний край».

    З метою національно-патріотичного виховання, любові до Батьківщини, рідного краю з вихованцями гуртка «Громадянин-патріот» (керівник Ліпецька О.Р.) проведено практичне заняття «Мій рідний край».

     Учні відвідали шкільний краєзнавчий музей. Керівником музею Кайдан О.Д. було проведено екскурсію, де вчитель розказала про історію виникнення села Волиця, ознайомила з легендами, видатними особистостями, героїчними подвигами героїв сучасності і минулого.

    Заняття гуртка пройшло у спрямуванні дітей до виховання у них загальнолюдських християнських цінностей, формування світогляду громадян незалежної держави.



Перший день у рідній школі.  Ми раді вітати наших першокласників .




Привітання від учнів 4 класу для своєї вчительки Богуслави Євгенівни з її ювілеєм!!!

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

Немає більшого щастя у світі, аніж посмішки дитини. Зігріваючи теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради майбутнього – ми виховуємо достойних українців, які неодмінно стануть гордістю держави. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє України💙💛

Бажаю нашим маленьким "Бджілкам"🐝 міцного здоров’я, добра, радості, щасливого дитинства, розуміння з боку батьків та сяючих посмішок!

З любов'ю ❤вихователь М. С. Матис.


 У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають добре і радісне свято – День захисту дітей.

Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними та щасливими. Адже дитинство – це пора сподівань та здійснення мрій.

Любі діти! Зичимо вам якомога більше щирих усмішок, приємних несподіванок долі, веселих та надійних друзів. Нехай роки дитинства будуть яскравими та незабутніми. Щастя вам, сонячних ранків, неповторних вражень, здоров'я та удачі на життєвих дорогах!!

ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА ТА УСПІШНИМ ЗАКІНЧЕННЯМ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ!!!



 Дорогі наші діти та батьки,групи «Ромашка» !!!

Ось і настала пора, коли наші маленькі пташенята, розправили свої крильця!!! Ще ніби вчора, наші діти, вчилися ходити і говорити, а тепер вони готові до нового періоду в житті, вони майбутні школярі.

    Попереду у них багато цікавого: перша вчителька, нові друзі, домашні завдання, оцінки, перші маленькі розчарування та успіхи.😊

Тож дорогі наші випускники! 

       Ми всі щиросердечно вітаємо вас, та бажаємо вам тільки найкращого, а пустотливий вогник у ваших очах ніколи не згасав. Успіху вам дорогі наші діти, та хай береже вас Бог!!!


 
Любі мої діточки!

Мені дуже жаль розлучатися з вами. За цей час разом ми переживали і біль, і радість, і хороший настрій, і негаразди. Але коли я заходила до класу і чула привітне «Добрий день!» та бачила ваші ласкаві оченята, то все покидала там, за дверима. Сьогодні ви залишаєте зі мною свої пустощі, неслухняність, свої перші дитячі радощі, свої добрі серця.

   Нехай у моїй та вашій пам‘яті будуть тільки хороші спогади.

Перемагайте, шукайте себе і досягайте та підкорюйте нові вершини! 

   Підійшов до закінчення ще один навчальний рік. На жаль — це останній наш рік у школі . Ми стали на рік дорослішими. Залишилися позаду уроки, контрольні роботи, олімпіади. Попереду ЗНО, вступ у навчальні заклади.

     І лише тоді нас чекають розваги: відпочинок, море, гори, сонце, комп’ютер… Змінюється країна, змінюємося ми. І сьогодні по традиції ми мали стояти останній раз на шкільній лінійці, для нас мав звучати дзвоник востаннє🔔🔔🔔.....Але події в світі, в Україні ,вирішили все по— іншому...☹️☹️ Школа для нас стала другою домівкою, де ми проводили багато часу свого життя. За цей ,досить довгий період життя, ми відкрили в собі багато цікавого, пізнали себе і оточуючих, зрозуміли, що таке справжня дружба, вірність, розуміння, навіть щастя і перша закоханість. Наші добрі, щирі, розуміючі вчителі, які були біля нас впродовж цього часу, допомагали нам і підтримували. Наша перша" шкільна" мама Богуслава Євгенівна допомагала нам , переляканим малюкам, знайомитись з школою, буквами і цифрами. Щиро дякуємо Вам, любимо і поважаємо Вас💐💐💐 З посмішкою будемо згадувати нашу Наталю Ігорівну, яка виховувала нас, яка прикладала всі зусилля, щоб ми стали добрими, щирими, привітними людьми. Ми будемо сумувати за нашою "шкільною мамою" ,так ми її називаємо; яка була всі ці роки не просто керівником ,а справжнім другом, який доможе чи порадить щось, людина , з якою можна пожартувати і, одночасно , поговорити на особисті теми . Наталя Ігорівна завжди нас розуміла, звичайно ,були і сварки,☺️ але в кого ж їх немає?. Але попри все ми залишилися дружнім класом, і в цьому є ВЕЛИКА ЗАСЛУГА нашої класної керівнички.Надіємось ми задишимось для Вас, так як і Ви для нас найкращими. Ми Вас любимо.





  "Ми за Мир на всій Землі"21 вересня - Міжнародний день Миру. Учні 4 класу Волицького НВК( вчитель Беднаж Б.Є.) брали участь в акції "Голуби Миру". Мирне сьогодення так важливе у світі.

 



З метою пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, розвитку олімпійського руху шляхом залучення учнівської молоді до занять фізичною культурою та спортом у Волицькому НВК з 14.09.20 по 18.09.20 було проведено «Олімпійський тиждень». Вчителями початкових класів було проведено: рухливі ігри, естафети, конкурси, а класні керівники провели виховну годину на тему «Майбутній олімпієць ».

Діти були активні та зробили висновок, що в «Здоровому тілі- здоровий дух».

 











Під час дистанційного навчання (березень-квітень) учні Волицького НВК взяли участь у Міжнародних освітніх конкурсах "Олімпіс 2020 - Весняна сесія". І ось нарешті прийшли нагороди і подарунки. Вітаємо всіх учасників. Так тримати!







Основні заходи  із попередження розповсюдження захворювання на грип та гострих респіраторно-вірусних інфекцій серед учасників навчально-виховного процесу у Волицькому НВК

 1. Щоденний ранковий огляд та опитування дітей. 
2. Щоденний моніторинг кількості відсутніх дітей, персоналу.
 3. Організація питного режиму та дотримання особистої гігієни дітьми і персоналом.
 4. Щоденне вологе прибирання усіх приміщень навчального закладу. 
5. Дотримання повітряно – температурного режиму в приміщення закладу.
 6. Обмеження масових, урочистих і святкових заходів. 
7. Черговим вчителям заборонити учням перебування на території навчального закладу під час перерв без верхнього одягу. 
8. Провести нараду з класними керівниками щодо організації просвітницько-профілактичної роботи щодо запобігання захворюваності на грип та ГРВІ серед учасників навчально-виховного процесу. 
9. Класним керівникам і класоводам провести виховні години «Обережно грип», «Як оберегтися від грипу». 
10.Провести інформаційні зустрічі з батьками «Зміцнення та збереження здоров’я дітей у домашніх умовах», 
11.В класних куточках поновити інформацію з питань запобігання розповсюдження масового поширення інфекційних хвороб. 
12.Вчителям основ здоров’я провести бесіди на уроках «Як не захворіти на грип». 13.Розробити буклети, рекламну продукцію щодо формування здорового способу життя. 14.Заступнику з ВР залучити представників медичної установи (медсестри школи) щодо проведення інформаційної роюоти серед учасників навчально – виховного процесу з питань запобігання і розповсюдження масового поширення інфекційних хвороб. 
15.Шкільному бібліотекарю оформити книжкову – журнальну виставку «Профілактика та імунопрофілактика грипу та інших ГРВЗ.» 
16.Завгоспу забезпечити дезинфікуючі засоби, що використовуються для запобігання розповсюдження сезонних гострих респіраторно-вірусних інфекцій. 

Немає коментарів:

Дописати коментар