Краєзнавчий музей

1.    Згідно профілю музей –історико- краєзнавчий
2.    Краєзнавчий музей при Волицькому  НВК І-ІІІ ступеня, що розташований у с.Волиця  Мостиського району, Львівської області. Телефон школи – 4-63-22. Контактний телефон із керівником краєзнавчого музею – 4-63-99. Музей працює всі дні крім середи, суботи та неділі з 9:00 по 17:00.
3.    Керівний склад музею:
    Кайдан Оксана Дмитрівна – вчитель української мови та літератури.
    Краєзнавчий музей було засновано 13 квітня 1987 року учнями, вчителями та жителями села  Волиця та навколишніх сіл. Передумовою заснування музею виступила потреба ознайомлення учнів із звичаями, обрядами та традиціями українського народу, знаряддями праці і предметами побуту, - усім, що наповнювало духовне життя наших предків. За  один рік було зібрано матеріал, який послужив основою до оформлення таких експозиційних розділів:
1.    Від колоска до хлібини.
2.    Від льону до сорочки.
3.    Моє рідне село.
      1.с.Волиця.
      2.Тщенецька сільська рада.
      3. Духовний світ.
      4.Волицька середня школа.
      5.Ніхто незабутий, ніщо не забуто.
 4. Мостищина
    1.Мостиський район.
    2.Місто Мостиська.
    3.Народ памятає.
    4.Визначні люди Мостищини.
     5. Вінок – жіночий оберіг.
       Крім перелічених вище експозиційних розділів, у музеї експонуються викопні знаряддя ( кам’яна сокира і кам’яне ядро), скам’янілі стовбури дерев, викопні рештки тварин. Цікавими є зразки одягу кінця XIX і  XX століть, рушники та інші вишивані речі, стародруки та книжки видані на початку XX століття.
      Також учнями та учителями пророблена велика пошукова робота, під час якої записано від жителів сіл Волиця, Тщенець, Шегині, Буців, Чернява, Годині, Соколя гаївки, веснянки, коляди, щедрівки, ладканки та народні пісні нашого регіону. Велику увагу приділено збору та відтворенню зразків образотворчого мистецтва.
    Протягом двадцяти років існування музей виробив певні традиції.  Кожного року у перший тиждень навчання всі учні відвідують краєзнавчий музей, і здавало б ся, відомі експозиції сприймаються по новому.
     Музей є центром народознавчої роботи:  При ньому працює народознавчий гурток, члени якого є ініціаторами проведення ранків, вечорів та вечорниць. За останній рік було проведено такі заходи:
“З  Україною  в  серці”, “Україна - європейська  держава”, У центрі  всесвіту  - дитина“”, “І на тім рушникові”, “Андріївські вечорниці”, “Книга  - духовний  оберіг” .     Цього навчального  року дирекцією  школи було  закрито  експозицію  ,    де розміщались експонати, які відтворювали обстановку давньої української хати нашого регіону. Тут знаходились предмети побуту ( ліжко, бамбетель, скриню, колиску, жорна, ночви, нецки, кухонне приладдя та інше)Всі експонати  збережено і перенесено  в приміщення  самого  музею.
     У краєзнавчому музеї проводяться навчальні екскурсії з історії України при вивченні тем про наш край, з української мови і літератури, музики та трудового навчання, під час яких учні на реальних прикладах ознайомлюються із знаряддями, якими користувались наші діди, із піснями і легендами, які передавались із покоління в покоління, із чудовими зразками вишивок та інших видів образотворчого мистецтва яким прикрашали світ наші пращурі.
У першому  семестрі  учнями  школи  та  вчителями  організовано  декілька  нових  виставок,а саме:"Глина - душа  народу","Дідух  - оберіг  дому  та  народу ".а також  збережено  та  доповнено  виставки   «Т.Г.Шевченко   -    світоч  нашого  народу», «Старі  книги як джерело  мудрості», та  виставка  годинників.
У другому  семестрі  музей  працюватиме  над  збором  матеріалів про  місцевого  художника  та  вчителя Мироненка М.

Додаткова інформація
1.    Музей розташований на віддалі 5 км від районного центру - Мостиськ та 78 км від обласного центру – Львова.
2.    Доїзд – від районного центру можливий маршрутним таксі; від обласного центру є вигідне залізничне сполучення до станції Тщенець та маршрутним таксі.
3.    Немає місця ночівлі.








Немає коментарів:

Дописати коментар