понеділок, 15 квітня 2024 р.

РОСЛИНИ НАВКОЛО НАС. Дослідницько пізнавальний проект- дослідження умов  проростання насінини квасолі. ( 5 клас Пізнаємо природу , вчитель Чорнопис Н.І.)

Вирощування рослин з насіння - дуже захоплюючий процес. Спостереження за всіма фазами розвитку рослини від проростання насінини до появи перших квітів або плодів - чари природи в дії. Потрібно багато часу і терпіння, перш ніж виросте повноцінна рослина.

      Зростання рослини зазвичай починається з проростання самого важливого органу розмноження - насіння. Насіння - особлива багатоклітинна структура складної будови, що служить для розмноження і розселення насінних рослин і містить зародок.

Для проростання насіння необхідно наявність вологи, кисню і сприятливих умов. У природі зустрічаються рослини, що вимагають додаткових умов для проростання насіння. Наприклад, вплив світла на проростання насіння буває досить значним.

Об'єктом дослідження стали насіння квасолі.

Дослідницька робота розділялась на дві частини: теоретичну та практичну. У теоретичній частині ми вивчили питання пророщування насіння і обробили необхідну інформацію. У практичній частині використовували дослідно-експериментальні методи дослідження, за результатами яких нами були зроблені відповідні висновки.

В ході дослідження  учні спостерігали за всіма стадіями розвитку рослини з насіння в залежності від умов її пророщування. Всі зміни з насіниною записували у щоденник спостережень.

При вирощуванні рослин важливо враховувати вплив навколишніх факторів на пророщування насіння, щоб у подальшому отримати здорові сходи, красиві і сильні рослини, високий урожай.

Щоденник спостереження за проростанням насіння квасолі учениці 5 класу Софії Падяк.

09.03.24. Відібрали насіння розмістили в вологе середовище (зволожені паперові рушнички).

12..03.24. Насіннєва шкірка скривилась, з'явилися корінці

16.03.24. Насіння проросло, добре помітні корінці і з'являються стеблинки.

23.03.24. Стеблинки значно витягнулась в гору, з’явились багато листків.

31.03.24. Рослина досягла значно великих розмірів.








Немає коментарів:

Дописати коментар